İhtiyacın olan tüm teknoloji çözümlerinde; Yanında ÖZAY Var...

Özay Bilişim E-Mail

0850 800 08 81
info@ozaybilisim.com

Özay Bilişim Adres

KİREMİTOCAĞI MAH. KADER SOK. NO:2/A
Merkez / DÜZCE

Güvenlik Kamera Hizmetleri

Düzce'de güvenliğinizi sağlama yolundaki en etkili yöntemlerden biri olan güvenlik kamera sistemlerinde yanınızdayız.

Artan talep ve gelişen teknoloji ile birlikte, pek çok güvenlik kamera sistemi beğenilerinize sunulmuş durumdadır. Ancak, bu noktada herhangi bir kamera sistemi seçerek güvenliğinizi sağlayabileceğinizi düşünmek doğru değildir ve beklenenin aksine yeterli güvenlik güvencesi performansı sağlanamamaktadır.
Güvenliğinizi en yüksek düzeyde sağlayabilmek adına, tercih edeceğiniz güvenlik kamera sistemlerinde dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlara dikkat ederek seçeceğiniz bir güvenlik kamerası ile güvenliğinize karşı yapılan olası bir ihlali en kısa sürede tespit edip, alarma geçerek müdahale etmenizi sağlayabilirsiniz. 

Kamera Seçiminde Gece-Gündüz Faktörü

Işığın yeterince belirlediği, nesne ve insan ayrımının iyi yapılabildiği gündüz vakitleri ile yetersiz ışığın sebep olduğu belirlemenin iyi yapılamadığı gece vakitlerinde iki ayrı kamera kullanmanıza ya da tek kamera ile düşük verim almanıza gerek yok. Gelişen teknolojinin, güvenliğinizi sağlama alanında sunduğu en iyi yöntemlerden biri olan gece gündüz kameraları da seçenekleriniz dâhilinde olabilir. Böylelikle hem ışığın yeterli ve etkili bir belirteç olduğu ortamlarda renkli çekim yapılması, hem de ışığın yetersiz ve iyi bir renk belirteçliği sağlayamadığı ortamlarda siyah beyaz çekim yapabildiği güvenlik kamerasıda oldukça etkili ve fonksiyonel kamera sistemleri olarak beğenilerinize sunulmuştur.

Kameranın Kullanım Alanına Göre Kasa Seçimi

Günümüzde güvenlik kameraları hem iç hem de dış mekân güvenliğini sağlamak amacıyla etkili bir yöntem olarak tercih edilmektedir. Dış mekana yerleştireceğiniz güvenlik kamera sistemi için dikkat etmeniz bazı hususlar bulunmaktadır. Dış mekan güvenliğini sağlayabilmek adına yerleştirilmiş güvenlik kameralarınızın olası ve sürekli dış ve çevresel faktörlere karşı dayanıklı olması açısından tercih edeceğiniz kameranın kasa tipi seçilmesi en doğrusudur. Çok yağış alan bir bölgedeki kamera kasası seçiminiz ile durağan iklim şartlarının hakim olduğu bir bölgedeki kamera kasası seçiminiz elbette ki aynı olmamaktadır. Ortam şartlarını belirleyerek analiz edip seçeceğiniz kamera kasası ile bu dış etmenlerden zarar görmemeniz mümkündür. Muhafazalı kutu kamera sistemleri ile, su, toz, rüzgar gibi dış etmenlere karşı dayanıklı ve güvenceli bir kamera sistemi seçmeniz en doğrusu olacaktır.

Çözünürlük Faktörü

Kameranızın işlevsellik ve ihtiyaç karşılaması açısından maksimum seviyede işlemesi ve olası güvenlik ihlallerine karşı yüksek seviyede güvenlik sağlaması için çözünürlük faktörü oldukça önemlidir. Güvenlik kamerası seçiminin çözünürlük aşamasında en önemli etmen ihtiyaçlarınızın belirlenmesi olmalıdır. Kameranın yerleştirileceği alanın, ihtiyaç duyulan çözünürlük oranını belirlemedeki en önemli etmenlerden biri olması göz ardı edilmeden, uygun çözünürlük değerindeki güvenlik kamera sistemi ile güvenliğinizi sağlamanız oldukça mümkün.
Kameranın yerleştirileceği alan oldukça büyük ve insan trafiğinin yoğun olduğu AVM, otopark ve büyük mağazalar gibi alanlarsa seçeceğiniz kameranın maksimum işlevsellikte olabilmesi için çözünürlüğünün yüksek olması önemlidir. İnsan trafiğinin yüksek olduğu, hırsızlık gibi güvenlik ihlallerinin sıklıkla rastlandığı bu gibi alanların güvenliğini sağlamak adına tercih edeceğiniz güvenlik kamera sistemi geniş bir alana hakim olabilen, yüksek çözünürlüklü zoom kamera olmalıdır. Gelişen teknolojinin sunduğu en etkili güvenlik etmenlerinden biri olan IP kameralar bu noktada oldukça işlevseldir. İstenildiği anda, internet erişimine sahip olduğunuz cihazınızdan da alanın izlenmesini sağlayıp kontrolünü sağlamlaştırmanız mümkün hale gelmiştir.

Kamera Sistemi Lens Seçimi

Güvenlik kameranız için yapacağınız lens seçiminde göz önünde bulundurmanız gereken en önemli kriter, güvenliği sağlanması istenen alandan beklenen görüş alanı performansı olmalıdır. Bu görüş alanını dikkate alarak yapacağınız güvenlik kamerası seçimi ile maksimum performans almanız da kaçınılmaz hale gelmektedir. Odak noktası adı verilen, sensör ile lensin optik merkezi arasındaki uzaklığın değiştirilmesi ile görüş alanı da değiştirilebilmektedir. Odak uzaklığı küçük bir lens tercih etmeniz halinde daha geniş bir alan görürken, odak uzaklığı büyük bir lens tercih etmeniz halinde daha küçük bir alan görmeniz mümkündür. Harici ve değiştirilebilen lensler tercih edebileceğiniz gibi sabit odaklı, değişken odaklı ve zoom lensler ile ihtiyaçlarınız doğrultusunda en doğru seçimi yapabilirsiniz.

Kayıt Sistemi Seçimi

Kayıt sistemi de olası bir ihlalin anlık veya geçmişe dönük tespiti ve müdahale süresini kısaltması ile oldukça önemli bir kriter olmaktadır. Güvenlik kamera sistemi kayıt çözünürlüğü ve süresinin oldukça etkili olduğu sistemde dilediğiniz takdirde kayıt birimlerinin genişletilmesi de mümkündür. Bilgisayara takılan kart sistemi ile Windows tabanlı bir bilgisayarda kayıtların izlenip kaydedilebilme özelliği sunulmaktadır; ancak bilgisayara girebilecek bir virüs yahut kilitlenme gibi faktörlerle sistem sıkıntıya uğrayabilmektedir. Bu noktada, bir donanım-yazılım paketi olan bağımsız kayıt cihazları ile kilitlenme oranı minimuma indirilerek kayıt almanız ve görüntülemeniz sağlanmaktadır. Aynı zamanda, kamera ve kayıt cihazının tek kasada olduğu sistemler de beğeni ve hizmetinize sunulmuş durumdadır.

Kamera Sistemi Fiyat Faktörü

Genel kanı dâhilinde bir ürünün fiyatı ne kadar yüksekse, kalitesi ve güvenilirliği de o kadar yüksektir anlayışı hüküm sürmektedir. Ancak bu noktada, kesinlikle yüksek fiyatın yüksek kaliteye her zaman eşit olmadığını göz önünde bulundurmalısınız. Tabii ki aldığınız sistemin bütçenizi aşmaması, mümkün mertebe uygun olmasının yanı sıra yüksek performansta olması önemlidir ve öncelikli tercihlerdendir.
Bütçenizi zorlamadan bir güvenlik kamerasından ihtiyaç duyduklarınızı kendi şartlarınız dahilinde karşılayıp gelişen teknolojinin ürünleri ile güvenliğinizi sağlamanız belirli noktalara dikkat etmeniz halinde mümkün. Fiyat faktörünü en iyi şekilde değerlendirmek için, bahsedilen kriterleri kendi ihtiyaçlarınıza göre belirledikten sonra karşı karşıya kaldığınız ürünleri kendi içlerinde bir kıyasa götürerek en uygun olanı seçmeniz doğru olacaktır. Böylelikle seçtiğiniz güvenlik kamerası ihtiyaçlarınız dahilinde belirlendiğinden, sonradan karşılaşabileceğiniz geliştirme masraflarından da kaçınıp güvenliğinizi üst düzeyde sağlayabilirsiniz.

 

 • Kamera Sistemleri Anolog
 • Kamera Sistemleri Ip Çözümler
 • Hırsız Alarm Sistemleri
 • Ses Sistemleri
 • Araç Güvenlik Sistemleri
 • Görüntü Sistemleri
 • DVR Cihazları
 • HD Güvenlik Monitörleri
 • Yangın Alarm Sistemleri
 • Trimbox
 • CCTV Aksesuarlar
Güvenlik Kamera Hizmetleri

Kurumsal Çözümlerimiz ile Yanınızdayız!

Sizi dinliyoruz ve size uygun kurumsal çözümleri sizin için uyguluyoruz.